GIDA KURUTMA MAKİNASI

Yıllardan beri kurutma makinaları üzerinde çalışma yapan firmamız halı kurutma makinalarının yanı sıra gıda kurutma makinalıda üretmektedir. Gıda kurutma makinesi çeşitleri, gıdalardan ısıl enerji yardımı ile sıvı maddelerin çıkarılmasına yardımcı olur. Profesyonel mutfakların kurtarıcısı olan gıda kurutma makinesi, farklı ebatlar ile üretilmektedir. Bu sayede yüklü miktarda gıdanın tek işlem ile kurutulması söz konusu olur. Özellikle tepsili meyve sebze kurutma makinesi ile aynı anda farklı gruptaki ürünler kurutulabilir.  Endüstriyel mutfakların da vaz geçilmezi olan gıda kurutma makinaları profesyonel mutfakların ihtiyacını karşılamaya yönelik hizmet sunmakta olan halıkurutmamakinasi.net üzerinden farklı ebatlara ve özelliklere sahip olan kurutma makinelerini inceleyebilirsiniz. Ürün grubu içerisinde Mareşal Kurutma Makinaları gibi bu alanda yaptığı üretimlerin kalitesi ile kendini ispatlamış olan markaları bulabilirsiniz. Mareşal makine ile siz de kaliteli ve güvenilir alışverişin keyfini çıkarın.

Meyve ve sebze kurutma işlemlerinde oldukça iyi bir performans gösteren makine ile çamur halindeki ürünler, taneli ürünler, hacmi büyük ürünler, toz halindeki ürünler ve pres sonrası kalan posa gıdalar da kurutulmasında etkili bir performans ortaya koymaktadır. Bu denli farklı miktarda kullanım alanına sahip kurutma makinemiz tercih edilirken kurutma yelpazesi genişliği etkili olmaktadır. Çalışma prensibi olarak ürünün tepsiler üzerinde döner raf ile belli sürede belli sıcaklığa ve hava hızına maruz kalarak bünyesinde barındırdığı mikroorganizma kullanımı için uygun olan suyun uzaklaştırılması söylenebilir.
Kullanım alanları: Meyve kurutma, sebze kurutma, gıda kurutma fırını olarak kullanılabilir. Özellikle meyvelerden; elma, kayısı, üzüm, sebzelerden; biber, kabak, patlıcan, mantar, domates kurutma makinesi olarak, diğer gıdalardan kabak çekirdeği, et, sucuk, gibi ürünlerde kurutucu olarak kullanılabilir.
Avantajları: Özellikle şeker oranı yüksek meyvelerde kurutma makineleri arasında alternatifi yoktur. Farklı ürünler aynı sistemde kurutulabilir. Bakım masrafı azdır. Döner tepsili sistemimiz ile farklı tepsi bölümlerinde eşit kurutma gerçekleşir. Tepsili kurutma makinesi fiyatları diğer sistemlere göre ilk yatırım maliyeti açısından daha uygundur.
Kurutucu sistemlerimizden bir diğeri ise Pnömatik kurutma makinesidir. Bahsi geçen makine çamur kıvamında olan, pres çıktısı olarak kabul edilen meyve posaları gibi farklı ürünlerin kurutulmasında kullanılmaktadır. Söz konusu makine ile elde edilecek ürün toz formunda olacaktır. Oldukça hızlı üretim gerçekleştiren makine diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında bu yönüyle avantajlıdır denebilir.

Call Now Button
× WhatsApp