13 Nis 2016

Halı Kurutm makinası

Halı kurutma makinası çalışırken kurutma odası dışarıdan hava almamalıdır. Oda içinde ısı kaybını önlemek için odanın iç kısmında bulunan tüm yüzeyler, tavan, taban, kapı ve yan duvarlar bütünüyle sıkıştırılmış strafor ile kaplanmalıdır. Tabanda oluşabilecek ezilmelere karşı sandviç panel gibi sert malzemeler kullanılabilir. Hava alan halı kurutma odası halı kurutma sırasında çalışacak olan halı kurutma makinası ve havalandırma akışının daha çok çalışmasını sağlayacağından halılar hem geç kurur hem de makina daha çok çalışarak tüketim daha fazla olur.

Halı Kurutma Makinesi
Halı kurutmak için her halı yıkama fabrikasının bir hal kurutma makinasının olduğu kurutma odasına sahip olması gerekir ki olmazsa olmazlardandır. Tam olarak kurutulmayan ve nemi alınmayan halılar bu aşamadan önce poşetlenirse ve poşetten çıkartılmazsa mutlaka halı sararır ve ya küflenir.

Yaşadığımız şu zamanda artık evlerde halı yıkama hemen hemen ortadan kalkmış olup, halı yıkama hizmetleri artık profesyonel halı yıkama fabrikaları tarafından yapılmaktadır. Halı yıkama fabrikalarının yıkadığı halılar genelde güneş ışığında doğal kurutma ile kurutulmaktadır. Doğal kurutmada kurutulan halılar aşırı güneş ışığına maruz kaldıklarından renkleri solmakta ve dış ortamdaki toz, koku ve havadaki mevcut neme maruz kalmakta ve dolayısıyla sağlıklı bir kuruma sağlanamamaktadır. Ayrıca doğal kurutmada halıların kuruması için en az 24 saate ihtiyaç vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× WhatsApp