13 Nis 2016

Mareşal Nem Alma Cihazı Hakkında

Mareşal nem alma makinası ya da cihazı kullanmak, yoğunlaşma, küflenme ve rutubet ile ilgili problemlerin oluşumunu engelleyecektir. Nem her zaman en soğuk bölgeye gider. Mareşal nem alıcı cihazları ev içerisindeki en soğuk noktayı oluşturarak çalışır. Bu soğuk nokta nemi çeker. Cihazı merkezi bir yere koyarak ev içerisindeki bütün nemi çekmesini sağlayabilirsiniz. Nemli hava cihaz içindeki soğuk noktayla temas ettiğinde yoğunlaşır. Cihaz içinde yoğunlaşan nem, su tankında toplanır ve güvenli bir şekilde tahliye edilerek suyun duvarlara mobilyalarınıza ve halılarınıza gitmesi engellenir.

Nem Alma Cihazı
Anlaşılması gereken ilk şey nemliliktir. Nem havada her zaman bulunur. Nemin aşırı olması rutubet, küflenme, korozyon ve yoğunlaşma gibi problemlere neden olur. Sadece günlük hayatımıza devam etmek bile; duş almak, çamaşır yıkamak, yemek pişirmek ev atmosferinde aşırı nem oluşumuna sebep olur. Yoğunlaşmayı engellemek amacıyla farklı birçok yöntem denememize rağmen nem evimizin başka bölgelerine gidip yoğunlaşarak rutubet oluşmasına devam etti. Herhangi bir yüzeyde yoğunlaşan nem, buharlaşarak evin içinde dolaşır, diğer odalarda, dolaplarda hatta duvarların içinde başka bir soğuk bölge bulmaya çalışır. Bu olaya interstitial yoğunlaşma denir. Dolaşan bu su buharı soğuduğu yer olan duvar içine girerek orada yoğunlaşma noktasına kadar soğur ve yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma duvar yüzeyinde hatta tuğla birleşim yerlerinde hasara sebebiyet verir. Müstakil evler ve apartman daireleri aşırı neme karşı daha eğilimlidirler. Bizler evlerimize bakmalı ve bu hasarların oluşumunu engellemeliyiz.

Nem alma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli etkenler vardır. İlk olarak, her zaman bütçenizin el verdiği en kaliteli nem alıcı cihazı satın alınız. Çünkü satın alacağınız cihaz uzun süre kullanılacak ve çok önemli bir yatırım olan işinizi koruyacaktır. İkinci olarak, eğer cihazı Avrupa’da kullanacaksanız soğuk kış aylarında çok etkili olabilecek bir buz çözme sistemine sahip olduğunda emin olunuz. Üçüncü olarak, enerji bilinci her geçen gün daha da önem kazandığından dolayı enerji verimi yüksek Avrupa iklimi için üretilmiş ve etkili bir kontrol sistemine sahip nem alma cihazlarını tercih ediniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× WhatsApp